sobota, 2 lutego 2013

Najbardziej oczekiwane premiery filmów na 2013 rok według C


      Rok 2012 dawno za nami a rozdanie Oscarów już niedługo. Czas spojrzeć w przyszłość i zobaczyć co w dorobku filmowym zaserwuje nam rok 2013. Oto mój prywatny ranking piętnastu najciekawszych filmów zapowiedzianych na 2013 rok.




15. IRON MAN 3

Ekranizacje Iron Mana udowadniają ,że superbohater w kinie może być fajny i charyzmatyczny. Robert Downey Jr. jako playboy-miliarder-mistrz-ciętej-riposty jest najsympatyczniejszym super herosem w dziejach kinematografii.


                                    Robert Downey Jr. w "zbroi" Iron Man.



14. DROGÓWKA

Dmuchaliście kiedyś w 'balonik'? Nieważne. Polski film o realiach drogówki. Tych mrocznych realiach (wiadomo: łapówki, wóda, laski itp.) Na stołku reżysera Wojciech Smarzowski czyli 'Polski Tarantino". Ten film to na pewno lepsza alternatywa od kolejnych Polskich komedii miłosnych. 


                                     Ten policjant nie da się nabrać na klasyczne "panie władzoo..."


13. CZŁOWIEK ZE STALI

Kolejny superbohater. Tym razem to najsławniejszy i kiczowaty Superman czyli niejako protoplasta wszystkich superherosów. Na reżyserskim stołku Zack Snyder (Sucker Punch, Watchmen, 300) który wróży odrodzenie kultowego 'latającego kolesia w czerwonych gaciach'.


                               Czy będzie to zaskakujący hit jak Watchmen-Strażnicy?


12. RIDDICK 3


Vin Diesel po raz trzeci  jako koks-uciekinier z więzienia w 'odległej galaktyce". Po świetnym, mrocznym Pitch Black w nowym Riddicku możemy oczekiwać niezłego klimatu, odstresywującej sieczki i kreacji Diesela pt. "odwiedziłem siłownię o sto razy za dużo". Czego chcieć więcej?


                                             Kto podskoczy Riddickowi?


11. WORLD WAR Z

Niektórzy walczą z podatkowym PIT' em a tymczasem Pitt (Brad Pitt) zawalczy z Zombie. Dobrych filmów o Zombie nigdy za wiele. A ten zapowiada się dość ciekawie.



                                Promocja w Biedronce czy inwazja zombie?


10. EVIL DEAD

Propos zombie. Szykuje się remake świetnego "Martwego zła". Czy to będzie horror jak część pierwsza czy raczej absurdalna komedia jak część trzecia? Tak czy inaczej liczymy , że będzie to po prostu dobry film.


                                                        " No siema."


9. MONSTER UNIVERSITY

Prequel do świetnej animacji Pixara Potwory i spółka. Opowiadać będzie on o 'studenckim życiu' dwójki głównych bohaterów Mike'a (Zielony cyklop) i Sullivan'a (niebieski futrzak). Liczne gagi, muzyka Randy'ego Newmana no i po prostu PIXAR. To nie może nie wypalić.


                                             Czy potwory boją się sesji?

8. I KNOW THAT VOICE

Film dokumentalny (!) o dubbingu w filmach, grach, bajkach. Wypowiedzi najlepszych "dabingerów" tych branż w tym min. : John DiMaggio, Nolan North, Jennifer Hale, Josh Keaton, Robin Atkin Downes, Billy West i wielu innych. Dowiedz się kto stoi za luzackim głosem Bendera z Futuramy, jak wygląda prawdziwy Desmond Miles z Assassyna oraz  co łączy Księcia Persji z Lego-Legolasem.



"Kiss my shiny metal ass!"

7. THE TOMB

Dwóch naczelnych "niezniszczalnych"  lat 80. w filmie o ucieczce z więzienia! Mowa oczywiście o Sylvesterze Stallone  i Arnoldzie Schwarzeneggerze! Murowany hit czy kit?


                                     Oni nie podnoszą mydła pod prysznicem.


6. SWING

Polska komedia w reżyserii Abelarda Gizy. (tak to ten z kabaretu LIMO). Po obejrzeniu jego pierwszego dzieła pt. W stepie szerokim , nie sposób nie czekać na kolejne projekty. Zwłaszcza iż jest to kino amatorskie choć zrealizowane lepiej niż niejedne 'Polskie blockbustery' w stylu Och Karol 6  (to o papieżu, tak?). Liczymy na świetny humor sytuacyjny i pokazanie naszego wspaniałego społeczeństwa w krzywym zwierciadle.


                                                      Wesoła ekipa.

5. SIN CITY: A DAME TO KILL FOR

Kontynuacja świetnej adaptacji komiksu w reżyserii "kolegi Quentina Tarantino" Roberta Rodriguez'a. Mam nadzieję ,że nie zabraknie krwi, przemocy, czarno-białego filtru, niebanalnej historii, fajnych bohaterów i ogólnie wszystkiego co było w pierwszej części.


                                         Ponownie czeka nas doborowa obsada.



4. STOKER

Mroczny thriller w reżyserii Chan-wook Park'a (Oldboy, Pan Zemsta, J.S.A.) i scenariusz Wentworth'a Miller'a (nie kto inny jak Michael Scofield z Skazanego na śmierć). Niezła mieszanka. A na deser w głównych rolach Mia Wasikowska i Nicole Kidman. Możliwy hit.


                                  Mam nadzieję na mocny thriller psychologiczny.


3. MACHETE KILLS

Pierwsza Maczeta miażdżyła. Wszystkim. A najbardziej niezapomnianą scenką w szpitalu. Reżyser cały film 'puszczał oko do widza' np. umieszczając Stevena Seagal'a jako głównego "złego". No i posępny Danny Trejo jako sam Maczeta.... . To trzeba zobaczyć!  Czym zaskoczy część druga? Nie wiadomo. A producent boryka się z problemami prawnymi przez co film może wogóle nie wyjść.


                                  Ciekawe czy ukaże się kiedyś "Machete in Space".



2. GRA ENDERA

Na tę ekranizację czekałem już od momentu przeczytania genialnej książki. Opowieść o walce ludzi z kosmitami z niesamowicie głębokim dnem. Choć sam twórca sagi był obecny na planie filmowym i uznał ,że "nie jest źle ale niektórzy fani mogą się rozczarować" to i tak czekam na premierę z zapartym tchem. Liczymy na porządne psychologiczne science fiction.  Z SZCZEGÓLNYM uwypukleniem na psychologiczne.


                                 Czy film dorówna genialnemu pierwowzorowi?


1.  OLDBOY

Tak, to prawda. Na 2013 rok zapowiedziany jest Amerykański remake koreańskiego dzieła pod tym samym tytułem. Jest to zarazem mój ulubiony film. Czy mógłbym sobie wybaczyć nie czekać? Choć mam wrażenie ,że standardowo spartoczą sprawę muszę ten film obejrzeć. I to najlepiej w dniu premiery. Reżyser to czarnoskóry Spike Lee. Jedyne co ma ciekawego w swoim dorobku to dramat  25. godzina. Ciekawostka: Spike Lee odmówił obejrzenia Tarantinowskiego Django Unchained gdyż stwierdził ,że jest zbyt obraźliwe dla Murzynów. I jak on zamierza nakręcić tak MOCNY , BEZPARDONOWY i  HARDKOROWY film jakim jest Oldboy , skoro Django godzi w jego czarne uczucia? Pożyjemy zobaczymy ale jestem pesymistą. W obsadzie trzech głównych bohaterów nikt ciekawy. Po prostu. Aha, Samuel L. Jackson jako postać epizodyczna. Scenarzysta Mark Protosevich ma na koncie "Jestem Legendą". Hm. Co z tego wyjdzie? Zbeszczeszczenie dzieła czy  zachodnie spojrzenie  na świetną historię? Oby film był conajmniej 'dobry' bo inaczej należy wyrwać całej obsadzie zęby-po jednym na każdą sekundę filmu. 



                                               Co z tego będzie?










Bonus:

Grayskull

Kto w dzieciństwie oglądał He-mena? Bo ten własnie film jest adaptacją przygód wojownika z Eterii!
Co z tego wyjdzie? Zabawny, idiotyczny, plastikowy film fantasy? Zapewnie. To trzeba będzie zobaczyć!


                                                       Na potęgę Posępnego Czerepu!







Polecam także najbardziej oczekiwane premiery według K.
http://ckultura.blogspot.com/2013/02/15.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz