W naszym "serwisie informacyjnym" nie powinniśmy poruszać kwestii politycznych. Dlaczego? Zrodziło by to niepotrzebne kłótnie czytelników, jak również (!) redaktorów. Jednakże to, co ostatnio dokonał PiS zakrawa o kpinę. Niedawno, a konkretnie przed premierą pierwszego odcinka, pisaliśmy o nowym kabaretowym show w telewizji Polskiej. "Dzięki Bogu Już Weekend" nadawane (a jakby inaczej) co piątek wieczór. O co kaman? Jaka afera? Co się stało? I co ma z tym wszystkim wspólnego... puszczanie bąków?
Dnia Pańskiego 8 Marca 2013 roku wróciłem z wyprawy na bazę. Nie zdążyłem niestety na seans "Dzięki Bogu Już Weekend", ale pozostał mi nadawany chwilę później (po reklamach min. tamponów) program "Tylko dla dorosłych", czyli nie nic innego jak kabaretowy stand-up (improwizacja). Miałem przyjemność oglądać improwizację Ewy Błachnio, Abelarda Gizy (kabaret Limo) oraz Kacpra Rucińskiego. Dość rozbawiony po występach poszedłem spać, snem uczciwego, nieświadomego człowieka. Kilka dni później, gdy wszedłem "w internety" okazało się, że po emisji wspomnianego programu rozpętało się nomen omen piekło (...) . Co było jego przyczyną? Występ Pana Abelarda Gizy. W swym monologu rzekomo zafundował "Spektakl nienawiści i pogardy wobec osób starszych i wierzących". O co chodzi? Otóż o wyśmiewanie przez wspomnianego komika papieża (byłego), jak również osób wierzących.
"Papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję, ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka. No tak, normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły? No nie, to jest zwykły facet. "
Tako rzeczy Pan Giza. Zabawny i przyziemny sposób myślenia. W ŻYCIU bym nie pomyślał, że ktoś może się o to obrazić czy też obruszyć. No, może sam papież. Kabareciarz wspomniał także o średniej wieku wierzących (90 lat) i o tym, co by było, gdyby takie osoby robiły zamachy bombowe w supermarketach.
I teraz się zaczyna. Panowie posłowie z PiS złożyli do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji WNIOSEK o ukaranie TVP2 za nadawanie programów antykatolickich i poniżających osoby starsze. Tak. Jakim trzeba być ku#%a kretynem, by to poprzeć?! Ludzie! To kabaret do jasnej cholery! Ma na celu wyśmianie i przedstawienie 'w krzywym zwierciadle' społeczeństwa oraz jego członków. Skoro nie o tym, to o czym mają robić kabarety? Czy każdy kabaret za przedstawienie w skeczu np. Żyda powinien być zbojkotowany za antysemityzm? A może np. taki Marek Kondrat powinien zostać zlinczowany za wielokrotne przeklinanie w filmie "Dzień Świra"? Przecież zaszczepia on wulgarny język w umysłach młodych ludzi! Apeluję, trochę więcej dystansu do siebie! Myślałem, że wyszliśmy już z komunizmu! Jak widać jest to błędne rozumowanie, a ja nie myślałem szerszymi kategoriami.
Jest jednak drugie dno. Otóż cała akcja może mieć na celu... zrobienie reklamy. Komu? Albo twórcy "Dzięki Bogu Już Weekend" dogadali się z PiS'em i dzięki temu dużo się teraz mówi o nowym programie (nic tak nie przekonuje do oglądania jak zła sława). Oglądalność wzrośnie a PiS wycofa wniosek lub coś wykombinuje. Inna możliwość to taka, że durny PiS nie dogadał się z nikim i po prostu robi niepotrzebne zamieszanie wokół własnej, hmm, osoby.
Tak czy inaczej uważam to wszystko za jawny "śmiech też na sali". Na wszystkim stracili właśnie utalentowani artyści kabaretowi (chyba, że Limo było jakoś w to zaplątane w co wątpię). Cóż nie pozostaje nic innego niż zamiast czekać w piątek na kabarety włączyć sobie obrady sejmu. Tam to dopiero śmiech gwarantowany.
A co Ty sądzisz o tej aferze? Podziel się opinią w komentarzach.
Autor: C
A po co komentować? Róbmy swoje. Mój ojciec mawiał: cyt.;"ten się drapie kto ma świerzb". Im bardziej będziesz emocjonalny w swoich uzewnętrznianych sądach tym więcej reakcji wywołasz u strony przeciwnej. Patrz Izaak Newton. Jak masz komuś przypierdolić to mu przypierdol a nie strasz, że to zrobisz.
OdpowiedzUsuńZ jeden str racja-partia zamiast skuteczniej walczyć z nieudolnym rządem zajmuje się takimi pierdołami,ale z drugiej-trochę Giza przegiął np z tymi starszymi ludzmi,to jest głupi stereotyp że tylko ludzie starzy się modlą i głosują na tą partię,rzeczywistość jest zupełnie inna-coraz więcej młodych deklaruje patriotyzm,nie wstydzi się wiary itd.Młodzież mimo wszelkich prób robienia jej "prania mózgu" widzi co się w kraju dzieje,stąd coraz częstsze hasła w stylu-"wolę być moherem niż tuska frajerem"
OdpowiedzUsuńDokladnie-wraca moda na patriotyzm,młodzi doceniają to o co walczyli ich pra/dziadkowie w wojnie,potem w ruskiej okupacji.Wiadomo-młodzież to nie jacyś super-gorliwi Katolicy,ale jednak utożsamiają się z tą tradycją państwa katolickiego,chcą żyć w wolnym,fajnym kraju,mając dobrą pracę,móc normalnie założyć rodzinę. Obrzydzenie bierze jak się patrzy na demoralaizację państwa przez takie stwory jak Grodzka/grodzki czy Biedroń z Palikotem...
Usuń