czwartek, 7 marca 2013

Zapowiedź Ekstraklasy nr 3a


Dzisiaj rano doszedłem do wniosku, że w trwającym 7 dni tygodniu aż 4 proponują nam mecze Ekstraklasy. Ledwo zdążę odpocząć po Granym Poniedziałku, a w telewizji już zapowiedź Super Piątku. Dotychczasowe mecze Ekstraklasy zaskakiwały przebiegiem i wynikami, jak będzie tym razem?



1. Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Po niezłym wejściu w rundę wydawało się, że piłkarze z Miedziowych po raz kolejny pokażą, iż gra wiosną idzie im dużo lepiej niż jesienią. Potem nastąpiły jednak dwa słabe mecze (z Ruchem Chorzów w PP i Piastem Gliwice) i nastroje w Lubienie trochę osłabły. Z drugiej strony Jagiellonia, której trener po meczu w Zabrzu wracał do domu balonem napompowanym przez własne ego. Znając realia Ekstraklasy nic nie zdarza się dwa razy, więc Zagłębie przerwie złą passę a Jagiellonia nie utrzyma dobrej.

2. Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
Odrodzone jak feniks z popiołów Podbeskidzie kontra zawodząca Legia. Patrząc na personalia trudno sobie wyobrazić, aby Legia mogła to spotkanie przegrać. Z drugiej strony, dyspozycja stołecznych zawodników pozostawia wiele do życzenia. W tygodniu trochę nerwowości pokazał Jan Urban, u którego da się wyczuć lekki wzrost ciśnienia. Błażej Telichowski na twitterze w bardzo dobrym humorze, więc Podbeskidzie tanio skóry nie sprzeda. Typuję remis, acz bramkowy.

3. GKS Bełchatów – Widzew Łódź
Sobota po raz kolejny zacznie się w mizernym stylu. Mecz, który żartobliwie nazywa się „spotkaniem dla koneserów”. Trudno nawet wytypować, które postacie w tych zespołach mogą być kluczowymi. Dzieciaki z Bełchatowa kontra dzieciaki z Łodzi, kto wygra bitwę w tej piaskownicy? Bliżej do zwycięstwa GKS, gdyż grają u siebie. Z drugiej strony to żadna różnica, gdyż doping w Bełchatowie to jeden z mitów Polskiej Piłki.

4. Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław
Ruch Chorzów łatwo rozprawił się z Widzewem, który sprawił sporo problemów Mistrzowi Polski. Wniosek? Patrząc na realia rodzimej ligi tak sytuacja nic nie oznacz, gdyż każdy mecz w tym kraju to nowa kumulacja, w której wszystko może się zdarzyć. Ruch po laniu od Lecha prezentuje się coraz lepiej, Śląsk natomiast gra na swoim poziomie: nudno i bez wyrazu. Życzę zwycięstwa niebieskim, gdyż od dłuższego już czasu uważam Śląsk za zespół z potencjałem na środek tabeli.

5. Polonia Warszawa – Wisła Kraków
Spotkanie, które wielu nazwie hitem kolejki. Może jeszcze sezon dwa temu tak było, dzisiaj jednym jedynym zespołem, który może występować w meczach określanych hitami jest Polonia. Szansę pokazania się swojej dawnej publiczności będzie miał Daniel Sikorski, choć nie sądzę, aby miało go to zmobilizować do dobrej gry. Jeżeli Polonia zagra w 11 (Wszołek usiądzie na ławce) ich zwycięstwo będzie kwestią kilku składnych (albo i nie) akcji.

Zachęcam do dyskusji w komentarzach i przedstawiania własnych typów na te spotkania.  




2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. A portalik wschodni wciąż w formie: http://www.weszlo.com/news/14079-Nakoulma_i_arbiter_pomagaja_Lechowi

    OdpowiedzUsuń