Czym był rok 2012 dla branży growej? Na uwagę zasługuje premiera Wii U niejako rozpoczynającej kolejną generację konsol. Ale o tym innym razem. Poniżej przedstawiam mój osobisty zbiór najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier gier na rok 2013. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie:
GOD
OF WAR: WSTĄPIENIE
Platformy:
PS3
Kolejna
część sieczki opowiadającej o losach zdradzonego przez bogów
Olimpu Spartiaty. Tym razem historia przedstawia zdarzenia sprzed
części pierwszej czyli mamy do czynienia z prequelem. Opowieść ma
niby wyjaśnić dlaczego pałający zemstą bohater - Kratos, stał
się taki... wściekły. Dostępna jest już wersja demonstracyjna
gry. Osobiście grałem. i wiecie co? króciutkie demo jest 100 razy
lepsze od chociażby całej części trzeciej. Nie przesadzam.
Standardowo czeka nas wyżynanie mitologicznych bestii (hydry,
minotaury, cyklopy), zagadki logiczne (w demie zastało pokazanie swego
rodzaju 'cofanie czasu' dzięki czemu możemy naprawić np.
zniszczony most i po nim przejść), 'epickie' walki z bossami i
świetny dubbing. Ponownie w Polskiej wersji językowej w rolę
Kratosa wcieli się nie kto inny jak Bogusław Linda (!). Największy
twardziel w Polsce jako największy twardziel gier video? Hell yeah.
(ciekawe jak by w tej roli wypadł Pudzian hehe). Nowością będzie
także tryb multiplayer gdzie będziemy decydować dla którego boga
chcemy walczyć (związane są z tym różne bonusy) i próbować
wybić innych graczy. Nowy God of War ma szanse być dobrym
slasherem. Oby fabuła utrzymała poziom a otrzymamy po prostu
porządną grę.
Poniżej
link do wywiadu z Bogusławem Lindą i Michałem Żebrowskim.
METAL
GEAR SOLID: GROUND ZEROES
Platformy:
PS3, XboX360, PC
Jako
fan serii Metal Gear Solid nie mogę przejść obok obojętnie wobec
zapowiedzi nowej gry z serii. Tym razem twórcy stawiają na o wiele
bardziej otwarty świat pozwalający nam zakradać się do
przeciwnika na własny , dobrowolny sposób. W trailerze gry widać
ogromną bazę przeciwnika czekającą tylko by ją zinfiltrowawać Nowością będą także możliwe do prowadzenia pojazdy. Akcja gry
będzie się toczyć w kilku miejscach na globie. Równolegle do
standardowego skradania, będziemy zarządzać bazą umiejscowioną
na morzu, rekrutować nowych żołnierzy (każdy specjalizuje się w
określonej dziedzinie np. inżynier, komandos, szpieg), rozbudowywać
budynki no i obserwować historię Snake'a, głównego protagonisty.
Fabuła ma miejsce dokładnie po wydarzeniach z Peace
Walker
- poprzedniej części. Na uwagę zasługuje oprawa graficzna z
nowego silnika FoxEngine, która wygląda po prostu OBŁĘDNIE. Czego
możemy się spodziewać? Wszystkiego. Twórcy jeszcze nieraz nas
zaskoczą a ciężko wnioskować po jednym trailerze i szczepkach informacji. Dochodzi do tego tajemniczy projekt Phantom Pain, który
twórcy ujawnili niedawno. Tak czy inaczej będzie to prawdopodobnie dobra gra dla fanów jak i nieobeznanych w temacie.
Długi trailer i część gameplay'u. Chwilowo w języku Japońskim.
WATCH
DOGS
Platformy:
???
Ujawnione
na targach E3 przez Ubisoft, Watch Dogs zapowiada się na smakowity
kąsek. Jest przyszłość. Świat jest całkowicie skomputeryzowany (zaraz, czyli jednak jest teraźniejszość?). Światła uliczne,
metro, wszystko działa na podstawie sieci. Przejmujemy rolę
głównego protagonisty Aiden Pierce który jest hakerem. I to
mistrzem w swoim fachu. Za pomocą swego rodzaju smartphona bohater
może włamywać się do przeróżnych urządzeń np. zmienić
sygnalizację świetlną by spowodować wielką kraksę samochodową.
Możliwe jest także powodowanie malfunkcji telefonów przeciwników
aby np. przedostać się niezauważonym. Aidenowi niestraszne także strzelanie z broni palnej i chowanie się za przeszkodami. Można też
prowadzić samochody i przykładowo zhackować most zwodzony tak by
uniemożliwić policji schwytanie nas. Całość bardzo przypomina
Assassin's Creed na „sterydach”. Podobne prowadzenie postaci i
'fizyka gry'. W końcu grę wydaje Ubisoft. Twór ten ma podobno być
też zsynchronizowany z Smartphonami tzn. na smartphonie będziemy
hakować różne urządzenia w grze. Zapowiada się smakowity kąsek.
10-cio
minutowy gameplay z gry:
ELDER
SCROLLS ONLINE
Platformy:
PC
W
końcu. Nareszcie. Seria Elder Scrolls doczekała się multiplayera!
I to nie byle jakiego bo ten produkt to pełnoprawne MMORPG (Massive
Multiplayer Online Role Playing Game). Historia cofa nas w czasie do
Drugiej Ery świata Tamriel. Gracze będą mogli wybrać
przynależność do jednej z trzech rywalizujących ze sobą frakcji.
Kolejno:
- Aldmerii Dominion czyli Bosmerzy, Khajiit'ci, Aldmerzy,
- Daggerfall Covenant czyli Orkowie, Bretoni, Redguardzi,
- Ebonheart Pact czyli Dunmerzy, Nordowie, Argonianie,
Każda
z frakcji będzie posiadała własne tereny umiejscowione na
kontynencie Tamriel. Rywalizować będą one o władanie nad
środkowymi terenami gdzie znajduje się Cyrodiil. Otóż Cesarscy
(Imperial) poprosili o pomoc Daedrycznego Księcia Molag Bala by
pomógł im w podbiciu całego znanego świata. Inne rasy nie
zamierzają oczywiście patrzeć na wszystko z boku więc powstały
wymienione wyżej sojusze. Oto czego mozemy się spodziewać:
- Walka o tereny. Każdy teren daje naszej frakcji określone bonusy.
- Kontrola nad Elder Srolls (Zwoje Starszych). Każda frakcja posiada twierdzę którą należy bronić z Zwojem w środku. Przejęcie Zwoju przez obcą frakcję skutkować będzie ujemnymi bonusami dla całego sojuszu. Zwoje można oczywiście potem odzyskać. Jest to pewien rodzaj Capture The Flag.
- Broń balistyczna. Użyj katapult, trebuszy, balist by zniszczyć fortyfikacje wroga.
- Zostań Imperatorem. Gdy dana frakcja przejmie kontrolę nad stolicą Cyrodill, gracz znajdujący się najwyżej w rankingu będzie miał możliwość zostania Imperatorem zyskującym największe premie w walce i dowodzeniu.
- Walka w czasie rzeczywistym. Walka na bazie odpowiednim zarządzaniem Staminą (kondycją) , obroną, i szybkich i wolnych ciosach.
Elder
Scrolls Online wydaje się być spełnieniem marzeń fanów
Morrowinda czy Skyrim. Świetny, żyjący własnym życiem świat,
porządne zaplecze historyczne, doświadczony deweloper (Zenimax) i
ciekawe pomysły odnawiające skostniały nurt MMORPG. Nie pozostaje
nic innego czekać na premierę i zacząć „farmić golda”.
Trailer CGI
GTA
V
Platformy:
Xbox360, PS3, PC (?)
Tej
gry nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Nowe Grand Theft Auto
ponownie przenosi nas do Los Santos (czyli takiego Los Angeles) z tym wyjątkiem iż będzie to
zupełnie odmienione miasto niż jakie znaliśmy je w Gta: San
Andreas. (tak poza tym myślałem ,że kolejna część będzie w
Londynie ee tam...). Przyjdzie nam prześledzić losy trzech
odmiennych bohaterów w tym: psychopata mieszkający w przyczepie,
świadek koronny oraz "standardowy Murzyn". Grzech nie czekać.
Wesoła kompania.
LEGO
CITY: UNDERCOVER
Platformy:
Wii U
Propos
Wielkich Kradzieży Samochodów. Wyobraźcie sobie GTA stworzone z …
klocków Lego! Już? No to bum:
MURDERED:
SOUL SUSPECT
Platformy: Ps3, xbox 360, Pc
Nowa,
tajemnicza gra od Square Enix (wydawcy min. Final Fantasy). O grze
nie wiadomo praktycznie nic. Sami twórcy wspominają o tym że, „gra
zmusi gracza do rozwiązania najcięższej zagadki”. Poniżej link
do tajemniczej strony gdzie po wpisaniu hasła „Ronan” będziemy
mieli możliwość ściągnąć na nasz pulpit ciekawą
klimatyczną... tapetę. Mam wrażenie, że ma to wszystko coś
wspólnego z Sherlockiem Holmsem (Artur Conan (Ronan?) Doyle??).
Tajemnicza strona:
UPDATE: Gra pojawi się na początku 2014 roku i będzie wymagać od gracza by rozwiązał najtrudniejszą zagadkę: zagadkę swojej śmierci!
DmC DEVIL
MAY CRY
Platformy:
PC, PS3, Xbox360
Wprawdzie
gra już wyszła ale... wiadomo jedno: Demony znów zaryczą.
Recenzja wkrótce.
Główny bohater Dante, nieco zmienił "imidż".
BEYOND:
TWO SOULS
Platformy:
?
Gra
za którą stoi David Cage – twórca zjawiskowego Heavy Rain. Tym
razem będziemy obserwować historię pewnej kobiety o nazwisku Ellen
Page. Wszystko w sosie Sci-Fi. Więcej info wkrótce.
BIOSHOCK:
INFINITE
Platformy:
PC, Xbox360, Ps3
Kolejna
część Bioshock wynosi nas tym razem pod same chmury a konkretnie
to do podniebnego miasta Columbia. Do lamusa odeszły ciasne wnętrza
Rapture z dwóch pierwszych części gry. Liczymy na udany misz-masz
strzelaniny i RPG z niebanalnym klimatem, ostrą akcją i ciekawymi przesłankami
odnośnie ludzkości.
Ta pani z wielkimi... ekhm.. oczami pełni ważną rolę w grze.
METAL
GEAR RISING: REVENGEANCE
Platformy:
Ps3, Xbox360, PC (?niepotwierdzone)
A
propos bicia się po głowach bambusowym kijem. Lubicie samurajów?
Lubicie science-fiction? A lubicie chore połączenia? Historia
przenosi nas do 2018 roku gdzie... a co tam będę sobie strzępił
języka: w grze chodzisz cyborgiem z kataną i SIEKASZ. DOSŁOWNIE.
Większość materii (w tym i przeciwnicy) da się przeciąć pod
dowolnym kątem. Gra jest ogólnie slasher'em ale ma też podobno w
dużej mierze bazować na skradaniu i wbijaniu wrogom „kosy w
plecy” (jak na miejskim blokowisku). Tytuł jest spin-offem serii
Metal Gear Solid i traktuje o losach gejowatego Jack'a Raiden'a,
który w tej części przestał już być taki ci(a)powaty. Walki z
gigantycznymi mechami, non stop akcja i ciekawy system cięć (byle
nie budżetowych). Liczymy też na ciekawą historię. Wszystko
ładnie obrazuje ten trailer:
Ciekawostka: kto z was odkrył postać Raiden'a w Assassin's Creed: Brotherhood?
THE
LAST OF US
Platformy:
wiertnicze.
Kolejni
zombie, kolejna apokalipsa. Lecz tym razem nieco inna. Dane nam
będzie obserwować historię nietypowego duetu. Młoda dziewczynka
(na oko 14 lat) oraz dorosły facet „po przejściach”. Co ich
łączy? Dlaczego podróżują razem po zniszczonych miastach
Ameryki? I najważniejsze: ponownie potwierdzi się reguła iż
podczas pandemii zombie to nie zombie są najgroźniejsi ale inni
ludzie.
Oczekuję ciekawych relacji między bohaterami.
REMEMBER
ME
Platformy:
Ps3, Xbox360
Ciekawa
produkcja od Capcom. Jesteśmy w przyszłości (znowu). Marzenia,
emocje, myśli i wspomnienia można zapisywać i zamieniać,
handlować i sprzedawać. Zajmująca się tym KORPORACJA rządzi
światem. (brzmi jak klasyka kina SF z lat 80). Nieważne.
Pokierujemy losami bohaterki która, (jakżeby inaczej) utraciła
pamięć. Potrafi ona modyfikować wspomnienia zwykłych ludzi i
dzięki temu będziemy mieli możliwość np. wpływać na stosunek
niektórych osób do nas. Czeka nas podróż do futurystycznego
Paryża, ciekawy system walki i być może, niebanalna historia.
Zapamiętaj to.
| Z pewnością będzie świetny klimat SF. |
NOWE KONSOLE
Platformy: Playstation 4, Xbox 720, HAL 9000
Wiadomości i plotki ze świata mówią, że nowe produkty
Microsoftu i Sony zostaną zaprezentowane na E3 2013 (Electronic
Entertainment Expo). Czym nas zaskoczą? Hologramami postaci?
Czwartym wymiarem? SI zdolnym odrabiać za nas lekcje? Obsługą
rozdzielczości 4K? Kontrolowaniem gry umysłem? Jedno jest pewne:
będzie to kolejny krok naprzód w dziedzinie elektronicznej
rozrywki.
A na jakie gry lub filmy TY czekasz w 2013 roku? Podziel się opinią w komentarzach!
Autor: C
przepraszam napisalem to specjalnie bo myslalem ze nie bedzie mozna zatwierdzic tego a jednak idzie :) Powiem ci ze poDoba mi sie ten blog bo to pierwszy bodajze blog o grach komputerowych na ktory weszlem bo wiem ze jest poswiecony kinematografii ale jednak sa Gry :))) nawet do glowy by mi nie przyszło ze beda tu takie filmiki ktore mi sie podobają sa fajne a tak bym na nie nie wszedl np o playstation polska Fajnie:) zobaczylem podkłady aktorskie boguslawa lindy do gry god of war yo man widze tutaj nowoczesne gry ale ja cenie sobie tez stare bo ja jestem dziwny ale lubie gry bardziej młodziezowe a nawet jezeli tak mozna rzec zmiezajace do dzieci ale wazne ze swietnie sie przy nichh bawie to sa moje piekne chwile i np dla mnie gry to żadna tam strata czasu myśle ze będe sobie tu wchodził ,gry są fajne dla mnie bo daja do myslenia przenosza w iinny wymiar NaprAWDE warto było tu wejść moja ulubiona gra to lego rock raiders tak sie sklada ze mam cala serie tych fajnych klockow i kiedys kupilem gre o tej samej nazwie na pc i jest dla mnie zajebista i jest to gra strategiczna opracowana w formie zabawy ale mnie bawi bodajze przeszedłem ja wiecej niz 3 razy moze ja ta gre kocham<3 ,innymi slowy gier w domu mam bardzo dużo bo pewnego dnia powiedzialem sobie ze bede zbieral je i kupuwalem te najtansze za 4,90 fajni byli niektorzy wydawcy polscy tych gier ze robili w niskiej cenie Dobre gry ja z grami przezywam fajne przygody na serio Bo gry to :(Zabawa:) a ja sie lubie bawiĆ nie tylko grami:D Bardzo fajnie tez sie czyta mi receznje ulubionych gier czasami żaŁuje ze nie moge ponownie zagrac w stare gry niektore ktore dzialaja tylko na np windows 95:( bo gra ktora lubie to mad trax wyscig futurystycznych wyscigow supermaszyn w niedalekiej przyszlosci ona jest jednak fajna to ja jednak tak mam ze dla mnie gry staja sie magiczne:):( I bardzo tez zaluje ze oddalem no kurde o moj Boże pegazusa biednym dzieciom z jednej strony zrobilem wielki dobry uczynek a z drugiej nie potrzebniee posluchalem swojego taty znowu bym se chcial pociac w countre mario chip&dale monotonnego bombermana a tak to sttracilem zrozumialem ze jestem debilem z jednej strony ze czaasem naprawde nie warto oddawaac starych rzeczy no i kropka bo zycie jest maagiczne poprostu ekscytujące wspaniale chwile a tak wogule lubie sie interesowac prawie wszystkim bo swiat jest piekny tylko ludzie zli ,podobaja mi sie tez mozna rzec karty do pokera lubie je mam w domu 5 talii jak umie grac tylko w oczko i niby znam zasad polowy pokera:( mam ksiazeczke z zasadami wiecej niz 20 gier karcianych ale nie moge ich zrozumiec bo jestem slaby intelligentntnie jezeli mozna to tak rzec Podaje namiary zebysmy mogli konwersować http://www.facebook.com/maciej.wrobel.7186 jezeli chcielibyscie sie ze mna zaprzyjaznic ze tak to nazwe:)
OdpowiedzUsuń